Akcesoria

Promocje

Tagi

Ostatnio przeglądane

Informacje

Włókno szklane Dentapreg

Nowy

Do wyboru:

  • SFM (plecione, 2mm)
  • PFM (plecione, 3mm)

Więcej szczegółów

65,74 zł

Więcej informacji

Dentapreg® SFM to preimpregnowane, wzmocnione kompozytem taśmy z włókna szklanego do szynowania.

Są łatwe w użyciu. Nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych narzędzi ani materiałów. W rezultacie powstaje niezawodna i estetyczna szyna, która nie powoduje podrażnienia tkanek miękkich. Właściwości mechaniczne produktów Dentapreg® pozwalają na wykonanie wytrzymałych szyn, które mogą być stosowane nawet jako rozwiązania długoczasowe, ponieważ ich sztywność nie zagraża fizjologicznej ruchomości zębów. Najważniejszym wydaje się fakt, że szyny z włókna szklanego nie zawierają metalu-są hipoalergiczne, co wpływa na utrzymanie u tych pacjentów właściwej higieny jamy ustnej. Do zewnątrzkoronowego szynowania zębów przednich zaleca się taśmy Dentapreg® SFM, które doskonale adaptują się do podłoża i mają wygodny rozmiar.

Dentapreg® SFM w roku 2014 został uznany przez Dental Advisor za najlepszy produkt do szynowania, pomagający w rozwiązywaniu problemów klinicznych.

Szyna Dentapreg® zapewnia trójwymiarową stabilizację przy prostej procedurze aplikacyjnej. Zajmuje na zębach relatywnie dużą powierzchnię. Fakt ten, łącznie ze znakomitą adhezją pomiędzy szyną, a materiałem kompozytowym, zapewnia właściwą moc połączenia szyny z zębami, zapobiegając rotacjom i przesunięciom. Po zakończonym leczeniu stabilizującym szyna Dentapreg® może być z łatwością usunięta, bez niebezpieczeństwa uszkodzenia struktury szynowanych zębów.

Dentapreg® PFM – oferuje estetyczne, pozbawione metalu, minimalnie inwazyjne rozwiązanie do wzmocnienia mostów tymczasowych długoterminowych w odcinku przednim.

Dentapreg®PFM można wykorzystać do wykonania mostu w odcinku przednim. Służą jako wzmocnienie, które jest w stanie utrzymać obciążenia wynikające z działania sił zgryzowych. Mogą być użyte w po łączeniu z każdym kompozytem C@B, a także z koroną własnego zęba.

Na bazie Dentapreg® PFM most można wykonać metodą bezpośrednią w jamie ustnej pacjenta lub pośrednią w gabinecie/ laboratorium protetycznym.

Wskazania do wykonania mostu adhezyjnego wzmocnionego Dentapreg® PFM w odcinku przednim:

– nagłe, awaryjne odbudowy tymczasowe

– krótkoterminowe odbudowy tymczasowe

– odbudowy tymczasowe podczas fazy osteointegracji implantu

– długoterminowe odbudowy, w przypadku odroczenia odbudowy ostatecznej

– most w przednim odcinku w połączeniu z szyną

Przy projektowaniu mostów adhezyjnych możesz wykorzystać paski Dentapreg® PFM do stworzenia retencji o różnych kształtach np.: typu skrzydełko (most Maryland), inley, slot lub częściowa retencja w koronie, w zależności od sytuacji klinicznej. Dzięki wyjątkowym właściwościom mechanicznym Dentapreg®, możesz także wykonać most adhezyjny z długim przęsłem. W celu uzyskania niezawodnej odbudowy, powinieneś jednak ściśle przestrzegać zasad biomechaniki mostów Dentapreg® oraz instrukcji użytkowania.

Mosty adhezyjne Dentapreg® w odcinku przednim mają kilka korzyści:

– uniwersalność, a zarazem wyjątkowe właściwości mechaniczne pozwalają na wielokierunkowość rozwiązań w szerokiej gamie sytuacji klinicznych

– zapewniają minimalnie inwazyjną procedurę

– oszczędzają czas

– łatwo jest je naprawić

6 innych produktów w tej samej kategorii: