Płyny

Promocje

Tagi

Ostatnio przeglądane

Informacje

IZOLIT SL

Nowy

Płyn IZOLIT SL jest przeznaczony do izolowania powierzchni form gipsowych od  ciasta metakrylanowego na protezy zębowe. Jest to koloidalny roztwór  oparty  na bazie soli kwasu alginowego, konserwowany środkiem  bakteriobójczym i zabarwiony.

Zawiera  bronopol.

Więcej szczegółów

22,04 zł

Więcej informacji

Sposób postępowania z wyrobem

Formę gipsową, wykonaną ogólnie przyjętym sposobem, należy starannie wypłukać strumieniem wrzącej wody celem całkowitego usunięcia z niej wosku modelowego.  Od dobrego wytopienia wosku zależy później łatwość rozprowadzenia płynu izolacyjnego i jego właściwe przyleganie do powierzchni formy, dlatego na tę czynność należy zwrócić szczególną uwagę. Następnie do niewielkiego naczyńka należy nalać płynu IZOLIT SL i przy pomocy miękkiego pędzla powlekać nim powierzchnię formy gipsowej, doprowadzonej uprzednio do temperatury ok. 40 ºC. Po upływie kilku minut wskazanym jest ponownie nałożyć warstwę IZOLITU SL na gips. Po wyschnięciu warstwy izolacyjnej można przystąpić do formowania ciasta metakrylanowego.

Pędzelka, którym powlekano  formę gipsową nie należy zanurzać bezpośrednio w butelce  z IZOLITEM SL, gdyż  zalegające  na nim resztki gipsu mogą spowodować żelowanie płynu w butelce. Z tego  samego powodu nie należy zlewać  resztek płynu z naczyńka do butelki.

Opakowanie: butelka 1 kg płynu.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

14 innych produktów w tej samej kategorii: