Pobieranie wycisków

Promocje

Tagi

Ostatnio przeglądane

Informacje

Kromopan 450g

Nowy

Masa alginatowa do wycisków. Z 450 g po wymieszaniu otrzymujemy 1250 ml masy.

Więcej szczegółów

17,22 zł

Więcej informacji

Masa alginatowa Kromopan 450g

Masa alginatowa klasy A z chromatycznym wskaźnikiem fazy przeznaczona do pobierania wycisków. Kromopan 450g jest jednym z najpopularniejszych preparatów z tej kategorii w Polsce, powszechnie stosowanym w protetyce. Umożliwia tworzenie precyzyjnych i elastycznych wycisków zębów przeciwstawnych, wycisków wstępnych oraz roboczych (do protez częściowych).

Wśród największych zalet Kromopanu lekarze wymieniają łatwość użycia i oddzielenia masy od modelu wykonanego z gipsu. Poza tym masa alginatowa Kromopan jest hydrofilna i działa niezależnie od twardości oraz temperatury dodanej wody. Wiązanie w ustach trwa tylko od 1 do 2 minut. Odlew można wykonać już po upływie 100 godzin od chwili pobrania wycisku. Produkt jest przyjemny w smaku i nie powoduje poczucia dyskomfortu w jamie ustnej. Wyróżnia się również niską ceną, zwłaszcza w naszym sklepie.

Masa alginatowa ze specjalnym barwnikiem, czyli chromatycznym wskaźnikiem fazy

Szybkie wiązanie masy to nie wszystko. O łatwości używania Kromopanu decyduje także wskaźnik chromatyczny, czyli obecny w preparacie barwnik. Informuje on o kolejnych etapach pracy. Najpierw należy umieścić odpowiednią ilość masy w gumowej misce i dodać wodę. Podczas początkowego mieszania przez 1-2 minuty kolor preparatu jest fioletowy. Następnie robi się różowy i jest to sygnał, że należy nałożyć masę na łyżkę wyciskową. Na końcu, gdy przybierze białą barwę, umieszcza się ją w jamie ustnej pacjenta. Otrzymany wycisk (umyty i wypłukany) przechowuje się w zamkniętej torebce bez żadnych dodatków.

Kromopan 450g to produkt wydajny – z jednego opakowania można wytworzyć ok. 1250 ml masy. Gotowego wycisku nie powinno się narażać na kontakt z powietrzem i wodą. Nie zaleca się stosowania Kromopanu 450g na wyciski czynnościowe, ponieważ masa alginatowa zachowuje plastyczność tylko przez krótki czas. W składzie znajdują się alginiany sodu lub potasu, siarczan wapnia, ziemia okrzemkowa, fosforan trójnasadowy oraz substancje barwiące i smakowe.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

22 innych produktów w tej samej kategorii: